اخبار

۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۲

مجتمع سرب نخلک استخراج ماده معدنی را افزایش داد

میزان استخراج مجتمع سرب نخلک طی 6 ماهه نخست امسال 53 درصد افزایش یافت.
مجتمع سرب نخلک استخراج ماده معدنی را افزایش داد

۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۹

سقوط قیمت سنگ آهن به پایین‌ترین سطح طی سه ماهه اخیر

براساس اعلام استیل ایندکس قیمت سنگ آهن روز جمعه به پایین ترین سطح خود طی سه ماهه اخیر رسیده. براین اساس قیمت سنگ آهن (62 درصد Fe) با احتساب بهای حمل و بیمه در بندر تیانجین چین با کاهش یک درصدی به هر تن 50.90 دلار رسید.

۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰

شیلی امسال 5.68 میلیون تن مس تولید می‌کند

کوچیلکو (کمیسیون دولتی مس شیلی) برای چهارمین بار برآورد تولید مس این کشور را در سال 2015 کاهش داد. براین اساس تولید سال جاری مس شیلی حدود 5.68 میلیون تن تخمین زده شده است.

معاون سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور:
۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۱

واگذاری معادن زغال‌سنگ طبس به بخش خصوصی بابت دیون دولتی است

معاون امور مجلس، استان‌ها و پشتیبانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: واگذاری معادن طبس به بخش خصوصی در دولت قبل و مجلس گذشته مصوب شده است.

رئیس خانه معدن:
۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۲۰

قزاق‌ها معدن طلای ساریگونی را در آبان ماه افتتاح می‌کنند

رئیس خانه معدن ایران به تشریح دستاوردهای نمایشگاه بین المللی معدن پرداخت و گفت: نمایشگاه های متفرقه حوزه معدن باید به صورت تجمیعی برگزار شود.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰

برگزاری سمپوزیوم معدن در عربستان سعودی

کنفرانس و نمایشگاه (سمپوزیوم) معدنکاری و مواد معدنی سعودی 2015 برای نخستین بار و تحت حمایت وزارت نفت و منابع معدنی این کشور در روزهای 27 تا 29 اکتبر (5 تا 7 آبان) در ریاض برگزار می شود.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۴۴

حمل‌ونقل سنگ آهن غول‌ها با کامیون‌های خودکار

شاید اتحادیه های کارگری چندان از این خبر خوشحال نشوند اما باید پذیرفت که معادن آینده به سمت استفاده هرچه بیشتر از وسایل حمل و نقل خودکار و بدون نیاز به راننده خواهند رفت.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۹

بازار الماس تیره و تار شد

شرکت الروسا روسیه، بزرگترین تولیدکننده الماس جهان از وضعیت تیره و تار بازار الماس جهان پرده برداشت. این شرکت در سه ماهه منتهی به سپتامبر امسال توانست تنها 42 درصد از کل الماس تولید شده خود را بفروشد.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۲

کاهش 83.5 درصدی سود بزرگترین معدنکار خلیج فارس

شرکت معدنکاری عربستان سعودی (معادن)، بزرگترین معدنکار خلیج فارس از کاهش 83.5 درصدی سود خالص خود در سه ماهه سوم 2015 خبر داد.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۳۰

ال نینو در کمین مس!

منابع صنعتی اعلام کردند که الگوی هوایی "ال نینو" که پیش بینی می شود شاهد قوی ترین نوع آن طی 20 سال اخیر باشیم، طی ماههای پیشرو به معدنکاری مس ضربه خواهد زد اما باعث رشد تولید بوکسیت، نیکل و قطع در سال 2016 خواهد شد.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۲:۲۳

قیمت سنگ آهن تا مارس 2016 به 40 دلار می‌رسد

استراتژیت سیتی گروپ در حوزه کالاهای چین اعتقاد دارد که قیمت هر تن سنگ آهن در اوایل سال آینده (مارس 2016) به 40 دلار خواهد رسید. وی همچنین قیمت سنگ آهن را تا پایان 2015 معادل 50 دلار تخمین زده است.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۳۹

ترفند دولت لهستان برای حمایت از معادن بحران‌زده

دولت لهستان در تلاش است با هدایت شرکتهای انرژی این کشور به سرمایه گذاری در معادن بحران زده، به وضعیت این معادن سروسامانی بدهد. در حال حاضر به ویژه معادن زغال سنگ لهستان در وضعیت بحرانی بسر می برند.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۲۸

هند به دنبال خرید معادن زغال سنگ آفریقای جنوبی

هند در حال مذاکره با آفریقای جنوبی برای خرید معادن زغال سنگ این کشور به منظور تامین خوراک موردنیاز صنایع فولاد خود است. این خبر را آنیل سواروپ، وزیر زغال سنگ هند اعلام کرد و افزود که دهلی نو امیدوار است همزمان با رشد تولید داخلی، واردات زغال سنگ به این کشور برای تولید برق تا سه سال آینده متوقف شود.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۴۴

رشد 7 درصدی تولید سنگ آهن بی اچ پی بیلیتون

بی اچ پی بیلیتون، غول معدنکاری روز چهارشنبه اعلام کرد که تولید سنگ آهن این شرکت در سه ماهه جولای-سپتامبر سال 2015 با رشد 7 درصدی مواجه شده است. این رشد تولید در شرایطی حاصل شد که قیمت ها در بازار جهانی همچنان روند نزولی دارد.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۳۳

رونمایی شرکت کانادایی از پروژه عظیم مس کنگو

با وجود سقوط قیمت ها در بازار مواد معدنی، شرکت معدنکاری کانادایی آیوانهو اعلام کرد که تولید مس در ذخیره جدید و عظیم این شرکت در جمهوری دموکراتیک کنگو از سال 2018 آغاز خواهد شد. این شرکت به کمبود مس در بازار و افزایش تقاضای جهانی برای این فلز در آینده نه چندان دور چشم دوخته شده است.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۲۵

زیان 2.1 میلیارد دلاری واله

شرکت معدنکاری برزیلی واله از زیان خالص 2.1 میلیارد دلاری خود در سه ماهه سوم سال جاری میلادی خبر داد. افت بهای سنگ آهن و نیکل و همچنین تضعیف ارزش رئال (واحد پول برزیل) در مقابل دلار از دلایل اصلی زیان سنگین این غول معدنی بوده است.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۱۳

قیمت سنگ آهن به 50 دلار نزدیک شد

براساس اعلام استیل ایندکس، روز چهارشنبه قیمت هر تن سنگ آهن برای تحویل در بندر تیانجین چین با افت 0.4 درصدی به 51.90 دلار رسید که پایین ترین قیمت از 27 جولای تاکنون است.

۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۸

صادرات 5.5 میلیون تنی سنگ آهن ودانتا از گوآ

شرکت ودانتا اعلام کرد که صادرات سنگ آهن این شرکت از ایالت گوا در سال مالی منتهی به مارس به بیش از 5.5 میلیون تن خواهد رسید. این شرکت سنگ خود را از طریق مزایده‌هایی که از سوی دولت هند برگزار می شود، می فروشد.

۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۵

ایران از واردات آندالوزیت بی‌نیاز می‌شود

ماده معدنی آندالوزیت که سال‌ها پیش از آلمان به کشور وارد می‌شد و جنبه وارداتی داشت. اما مدتی است که با ساخت کارخانه‌های فرآوری آندالوزیت در همدان و سپس در خراسان جنوبی این ماده در داخل کشور تولید می‌شود بنابراین دیگر نیازی برای واردات این ماده معدنی که بیشتر کارآیی آن در آجرهای نسوز است وجود ندارد.

۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۴۴

مواد معدنی پرکاربرد در صنایع از نگاه کارشناسان

مواد معدنی طیف‌های مختلفی دارند و براساس ویژگی‌های‌شان در صنایع مختلف کاربرد دارند. حال اینکه استفاده از کدام یک از مواد معدنی ضرورت بیشتری در صنعت دارد نظرات مختلفی از سوی کارشناسان مطرح می‌شود.

Text/HTML

ماوس رابرروي اينجا نگه داريد و سپس برروي نوارابزار براي ويرايش متن استفاده كنيد.